Chodlewo – 14 IX 2013.

W niedzielę 8 września rozpoczęliśmy cykl działań, zorganizowanych w ramach obchodów Tygodnia Aktywności Obywatelskiej w naszej miejscowości. O godzinie 16 na boisku sportowym został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy Kawalerami, a Żonatymi. Bez względu na to jaki był wynik, mecz był doskonałą okazją do wspaniałej zabawy i integracji mieszkańców . Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

Natomiast w środę 11 września odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci i młodzież stworzyły barwne ilustracje najładniejszych walorów przyrodniczych Chodlewa. Prace zostały namalowane na specjalnie przygotowanych deskach sosnowych i umieszczone na placu przed świetlicą, tworząc małą galerię. W tym dniu odbyły się także warsztaty malarskie dla mieszkanek Chodlewa. Uczestniczki warsztatów poznały technikę malowania farbami olejnymi oraz na specjalnych blejtramach stworzyły własne kompozycje malarskie. Głównym celem warsztatów było pokazanie, że świetlica wiejska może być naszym miejscem spotkań. Miejscem, gdzie wspólnie możemy działać, rozwijać talenty i realizować swoje pasje.

Z kolei w piątek 13 września w godzinach wieczornych odbył się Wieczór nad planszą, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsi najchętniej wybierali puzzle, warcaby i chińczyka. Wśród starszych królowały „Scrabble”.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyła się wystawa zdjęć zatytułowana „Chodlewo dawniej i dziś”, która została otwarta w niedzielę 15 września w Świetlicy Wiejskiej. Zwiedzający wystawę mieli okazję zapoznać się z historią naszej miejscowości od czasów założenia do dnia dzisiejszego. Ponadto mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć, jak na przestrzeni kilku lat zmieniało się ich sołectwo i jak sami przyczynili się do przemiany swojego otoczenia. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się fotografie ukazujące mieszkańców podczas ważnych uroczystości takich jak wesela z lat 40. oraz zdjęcia młodzieży z lat 80. Ciekawym elementem wystawy był multimedialny pokaz zdjęć, przedstawiający współczesny wygląd naszej miejscowości i relacje z działań, które aktualnie podejmowane są przez mieszkańców naszej wsi.
Wesołym zakończeniem spotkania były gry i zabawy integracyjne zorganizowane na placu przed Świetlicą Wiejską.

Organizatorzy:
Krystyna Kobylańka
Joanna Czajkowska
Maria Jach

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s